facebook


Jaskinia Radochowska Radochów

  Odkryta stosunkowo niedawno bo w XVIII w jaskinia stała się żelaznym punktem wycieczek kuracjuszy odwiedzających pobliskie uzdrowisko Lądek Zdrój. Niestety w związku z brakiem opieki nad jaskinią w pierwszych latach po jej odkryciu, nacieki skalne w niej występujące zostały w znacznej mierze zniszczone. Korytarze Jaskini Radochowskiej mierzą 265m długości stawiając ją na drugiej pozycji pod względem wielkości jaskiń poznanych w Sudetach. 

  Do ciekawostek związanych z jaskinią należy fakt, iż grota była zamieszkana przez ludzi paleolitu. Odkryto tu także szczątki prehistorycznych zwierząt takich jak: niedźwiedzia jaskiniowego, hieny jaskiniowej, dzikiego konia, nosorożca włochatego. Obecnie stanowi zimowe schronienie dla licznych gatunków nietoperzy. Zamieszkują ja, także rzadkie gatunki zwierząt takie jak: białe i ślepe studniczki, pierwowije i prapierścienice jaskiniowe.

  Przygotowując się do eksploracji jaskini sugerujemy zaopatrzyć się w dobre buty (korytarze są błotniste o nierównym podłożu), a także ciepłą kurtkę ze względu na stałą niską temperaturę tu panującą (ok. 9°C). Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około 40 minut. Przy drodze do jaskini zbudowany został parking i działa Winiarnia Radochowska, oferująca wina z różnych stron świata, w tym także wina z dolnośląskich winnic. 

Ceny średnie
Godziny otwarcia: zróżnicowane proszę sprawdzić na stronie domowej.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin