facebook


Zakład przyrodoleczniczy Wojciech Lądek Zdrój

  Wszystkim tym którzy chcą zadbać o swoje zdrowie polecamy odwiedzić uzdrowiskową część Lądka Zdroju w której to najbardziej znanym i rozpoznawalnym obiektem jest zakład przyrodoleczniczy „Wojciech”. Powstał w 1680 roku co czyni go najstarszym obiektem balneologicznym w uzdrowisku. Za sprawa przebudowy w 1880 roku dziś możemy podziwiać jego architekturę wykończeń w stylu neobarokowym. Wnętrze budowli utrzymane jest w aranżacji łaźni tureckiej, której wzorem była łaźnia turecka w Budzie. Cała budowla wraz z zadbanym, parkowym otoczeniem tworzy nieprzeciętny obraz czasów świetności uzdrowiska dostarczając zarazem świetnych wrażeń estetycznych. 

  Uzdrowisko „Wojciech” zniesiono bezpośrednio nad gorącym źródłem wody mineralnej. Wewnątrz obiektu możemy zaspokoić swoje pragnienie wodami mineralnymi siarkowo-fluorkowymi za sprawą których poprawia się wygląd skóry, obniża poziom cholesterolu, bądź przyśpiesza się zrastanie kości. W swojej ofercie „Wojciech” jako uzdrowisko posiada szerokie spektrum usług w skład, których wymienić możemy miedzy innymi zabiegi lecznicze oparte na wodzie mineralnej: kąpiele, wirówki, natryski. Uzdrowisko słynie także z różnego rodzaju masaży i maseczek a sztandarową usługa jest natomiast fizjoterapia świadczona na najwyższym poziomie. 

  Lecznicze walory wód występujących na tym terenie doceniano już od setek lat. Tym o to sposobem uzdrowiskowa część Lądka Zdroju może się poszczycić tak znamienitymi pensjonariuszami jak królowie i książęta (np. król pruski Fryderyk II), wielkimi politykami (np. prezydent USA John Quincy Adams) bądź gwiazdami świata rozrywki.

  Odwiedzając to miejsce koniecznie należy pospacerować po urokliwych parkowych alejkach. Gdy już się zmęczymy spacerowaniem należy następnie skorzystać z basenu leczniczego i udać się do okolicznych kawiarenek na pyszne lody produkcji rzemieślniczej.

Ceny: przystępne
Godziny otwarcia: codziennie 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin