facebook


Jaskinia Niedźwiedzia Kletno

  Jedną z głównych atrakcji masywu śnieżnika jest właśnie Jaskinia Niedźwiedzia będąca jednocześnie jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce, której długość sal i korytarzy przekracza ponad 3 km. Zwiedzanie trwa około 45 minut wyłącznie w asyście przewodnika prowadzącego nas przez piękne podziemne korytarze obfitujące w niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową, oraz sporą ilością skamielin kości zwierząt występujących na tych terenach w epoce lodowcowej.

  Na trasie wędrówki napotkamy niezliczona ilość zwisających ze stropów stalaktytów, rosnących z posadzki stalagmitów bądź stalagnatów powstających w momencie połączenia stalaktytu ze stalagmitem. Niewątpliwie zachwycą nas swoim urokiem także misy martwicowe stanowiące szatę naciekową dna jaskini wypełnione wodą, w której tworzą się kwiaty kalcytowe, jeżyki kalcytowe formy podobne do rafy koralowej. Dostrzec możemy także pizoidy bardzo rzadko spotykane tzw. perły jaskiniowe.

  Mając na uwadze delikatny mikroklimat panujący w jaskini liczba zwiedzających jest ograniczona. W połączeniu z bardzo dużym zainteresowaniem konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc! W okresach zmożonego ruchu turystycznego np. weekend Majowy rezerwacja powinna być dokonana nawek kilka miesięcy przed planowanym pobytem.

  Osoby poszukujące szczególnych wrażeń i doznań mogą skorzystać ze szczególnej oferty Jaskini Niedźwiedzia. Jest to zwiedzanie ekstremalne. Wymagana jest dobra sprawność fizyczna i brak przeciwskazań zdrowotnych, jak np. choroby serca czy klaustrofobia. Znacząca nadwaga również uniemożliwi zwiedzanie jaskini w tej formie gdyż na trasie są wąskie przejścia i szczeliny. 

  • Cena Średnie
  • Godziny otwarcia codziennie (z wyłączeniem pon. i czw.) 9:00-16:40
  • Czwartki czynne w okresie V-VIII

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin