facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Stronie Śląskie restauracje

  Gmina Stronie Śląskie to miejsce, które przyciąga turystów z różnych części Polski i Europy. Znajdują się tu piękne lasy, malownicze góry i liczne szlaki turystyczne, tworzące warunki idealne do aktywnego wypoczynku. Wysiłek włożony w turystykę rowerową i pieszą oraz uprawianie sportów zimowych niezmiernie pobudza apetyt, a w gminie Stronie Śląskie jest wiele miejsc, gdzie można go zaspokoić w wyjątkowy sposób. Przedstawimy zatem listę ze szczegółowym opisem wszelkiego rodzaju lokali gastronomicznych działających w Stroniu Śląskim i pobliskich miejscowościach, takich jak Kletno, Kamienica, Sienna z Czarną Górą. W poniższym przewodniku kulinarnym znajdują się informacje dotyczące dojazdu do poszczególnych lokali, godzin ich otwarcia, zakresu cen oferowanych posiłków, a także opinie konsumentów dotyczące doznań smakowych i jakości obsługi. Nie zapominajmy, że pyszny obiad lub kolacja w gustownej restauracji, czy nawet deser w lokalnej kawiarni są niezmiernie ważnymi elementami wpływającymi na ostateczne wrażenia z podróży. Wyborne danie może zapaść nam na długo w pamięć, przywołując ciepłe wspomnienia z minionego urlopu.

Restauracje Stronie Śląskie

  Restauracja to miejsce, gdzie można skosztować różnorodnych smaków i doznać wielu wrażeń kulinarnych w lokalu posiadającym swój unikatowy styl i klimat. W Stroniu Śląskim znajdziemy zarówno lokale tradycyjne, jak i nowoczesne, oferujące różnego rodzaju kuchnie - począwszy od tradycyjnej polskiej, przez włoską, aż po kuchnię nowoczesną łączącą smaki z całego świata. Do najpopularniejszych restauracji w Stroniu Śląskim zaliczyć możemy: Kaczka i Wino, Finezja Wiedeńska, Restauracja Orańska, Karczma Puchaczówka, Lew Jaskiniowy, Restauracja Młyńsko, Restauracja Willi pod Janowcem i wiele innych, które można znaleźć w poniższym zestawieniu. Lokale różnią się od siebie ofertą, ale w każdym z nich znajdziemy coś interesującego i wartego posmakowania tak, aby poszerzyć swoje kulinarne horyzonty.

Pizzerie Stronie Śląskie

  Pizzerie i inne lokale fast food, takie jak kebabarnie, są jednymi z najbardziej popularnych miejsc do jedzenia na świecie. Są one łatwo dostępne i często oferują szybkie dania, które można zabrać na wynos, zjeść w drodze na stok czy podczas krótkiej przerwy podczas zwiedzania. Na terenie gminy Stronie Śląskie działa kilka godnych polecenia restauracji typu fast food, w których można zaspokoić głód smacznymi i stosunkowo tanimi daniami. Do najlepszych z nich należą: Pizzeria U Prezesowej, Pizzeria Cherry Pepperoni, Pizzeria Car Pizza oraz Kebab Habibi. Poniżej przedstawiamy pełną ofertę tych jadłodajni.

Smażalnie ryb Stronie Śląskie 

  Dla wielu osób jedzenie ryb stanowi ulubioną formę posiłku, szczególnie gdy są one świeże i smażone na miejscu. Dlatego smażalnie ryb i pstrągów cieszą się w Gminie Stronie Śląskie niezwykłą popularnością. Dodatkowym atutem tych miejsc jest położenie nad stawami. Smażony pstrąg smakuje wyśmienicie w promieniach słońca, w otoczeniu górskiego krajobrazu. Na takie atrakcje możemy udać się do Raju Pstrąga w Goszowie lub Nad Stawami w Kletnie. Warto również pamiętać, że ryby są zdrowym posiłkiem korzystnie wpływającym na pracę serca i układu krwionośnego, co jest kolejnym argumentem, aby wybrać się na obiad właśnie do smażalni ryb.

Restauracje, pizzerie i Kawiarnie w gminie Stronie Śląskie — przewodnik po okolicznych lokalach gastronomicznych.    

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin