facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Restauracja Orańska Hotel Stronie

  Restauracja Orańska, położona w sercu malowniczego miasteczka Stronie Śląskie, stała się jednym z ulubionych miejsc dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających region, dzięki niezwykłemu połączeniu doskonałej kuchni i wyjątkowej atmosfery. Lokal zachwyca swoją ciepłą atmosferą, łącząc elementy rustykalne z nowoczesnymi akcentami. Klimatyczne oświetlenie, ceglana ściana i wykwintne dekoracje tworzą niepowtarzalny klimat, który sprzyja wykwintnej atmosferze przy spożywaniu posiłku. Przytulne wnętrze restauracji sprawia, że każda wizyta staje się wyjątkowym doświadczeniem, idealnym zarówno na romantyczną kolację, jak i wypad na obiad z rodziną lub przyjaciółmi.

Restauracja Orańska — lokalizacja i dojazd 

  Lola ma doskonałą lokalizację przy głównej drodze dojazdowej do Stronia Śląskiego. Ponadto mieści się na parterze zabytkowego budynku, pełniącego niegdyś rolę placówki edukacyjnej, który przeszedł gruntowny remont w 2020 roku. Obecnie znany jest pod nazwa Hotel Stronie. Charakterystyczna bryła budynku z pięknie odtworzoną elewacją przyciąga wzrok przejeżdżających turystów. Wszystko to sprawia, że nie sposób przeoczyć Restauracji Orańskiej, wjeżdżając do miasteczka. W bezpośrednim sąsiedztwie lokalu wybudowane zostały dwa pokaźne parkingi, a także zlokalizowany jest tutaj miejski basen z halą sportową, tworząc kompleks sportowo-rekreacyjny. Aby dostać się do restauracji, wyruszając spod naszego Pensjonatu u Ireny, wystarczy przespacerować się 10 minut główną ulicą Kościuszki w kierunku północnym.

Restauracja Orańska — rys historyczny

  Budynek, w którym obecnie mieści się restauracja, w okresie przedwojennym był obiektem hotelowym z niewielką gospodą. Hotel ten powstał w 1892 roku, a jego właścicielem był sam książę pruski Friedrich Heinrich Hohenzollern. Jako jeden z najbardziej reprezentatywnych obiektów w Stroniu Śląskim, był często umieszczany na pocztówkach. Funkcjonował wzorowo i cieszył się dużą renomą. Można zatem rzec, że historia zatoczyła tu koło a remont budynku przywrócił mu pierwotne przeznaczenie. Zanim to jednak nastąpiło, na przestrzeni lat pełnił on funkcje szkoły branżowej, prowadzonej kilkadziesiąt lat przez Hutę Szkła Kryształowego „Violetta”. Uczniowie tej placówki byli przyuczani do zawodu hutnika, który był bardzo pożądanym fachem w czasie, gdy pobliska huta dobrze prosperowała. Wraz z upadkiem huty zmieniono kierunki kształcenia w szkole na między innymi technikum gastronomiczne. Taka historia w pewnym stopniu zobowiązuje szefa kuchni do reprezentowania najwyższego kunsztu sztuki kulinarnej.

Restauracja Orańska

  Z uwagi na dosyć dużą popularność, jaką cieszy się restauracja Orańska w Hotelu Stronie, bywa w niej tłoczno, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego. Mimo to warto zarezerwować stolik, aby mieć okazję skosztować doskonałych i ciekawych smaków serwowanych przez zdolnych kucharzy, którzy tu pracują.

  Menu restauracji Orańskiej skupia się na tradycyjnej kuchni polskiej, ale z niezwykłą nutą nowoczesności. Goście mogą się delektować tu konserwatywnymi potrawami, jak chociażby żurkiem z jajkiem i białą kiełbasą, zupą ogórkową z koperkiem, wiejskim rosołkiem, swojskimi pierogami, kotletem schabowym, golonką czy smażonym pstrągiem. W karcie dań znajdziemy również elementy kuchni łączącej dania typu fast food z wykwintnym nowoczesnym akcentem, oferując nam np.: burgery wegetariańskie z grillowanym camembertem i żurawiną, czy burgery z soczystą szarpaną wieprzowiną. Osoby dbające o linię mogą spróbować wyjątkowych sałatek, które doskonale wpisują się w trend zdrowego odżywiania. Najchętniej wybieraną pozycją z tej części karty dań jest Sałatka Śnieżnicka, nawiązująca smakiem do kuchni regionalnej.

  Restauracja Orańska w Hotelu Stronie nie zapomina również o miłośnikach słodkości. Karta deserów zawiera propozycje zarówno dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne wypieki, jak i dla tych, którzy poszukują nowatorskich kompozycji smakowych. Można tu znaleźć klasyczną szarlotkę domowej roboty, czy wyśmienite puchary lodowe oparte na sezonowych owocach, czekoladzie czy egzotycznych składnikach. Wszystko to, oczywiście, z dbałością o najwyższą jakość produktów. Dopełnieniem smakowitego menu jest bogata w ilość dań sekcja posiłków dedykowanych dzieciom.

  Do dyspozycji gości restauracja Orańska oddaje główną salę jadalną, lecz również przeszkloną oranżerię, w której podczas spożywania posiłku można obserwować życie miasteczka nawet podczas niezbyt korzystnej pogody. Oranżeria jest idealnym miejscem na organizację kameralnych przyjęć i uroczystości rodzinnych czy spotkań biznesowych, W porze letniej, restauracja Orańska rozwija ogródek letni na zewnątrz, gdzie goście mogą korzystać z ciepłych dni, spożywając posiłki na świeżym powietrzu. Ogródek letni jest doskonałym miejscem na relaks z kawą lub koktajlem. Lokal dba również o komfort swoich gości, oferując szeroki wachlarz udogodnień, takich jak bezpłatne Wi-Fi, przestrzeń dla palących oraz przyjazne podejście do osób niepełnosprawnych. 

Restauracja Orańska — cennik, godziny otwarcia

Zupy, ceny do 20 zł.
Dania główne, ceny od 35 do 45 zł.
Przystawki, ceny około 25 zł.
Burgery premium Ceny od 30 do 45 zł.
Sałatki ceny od 25 do 35 zł.
Dania dla dzieci, ceny od 10  do 20 zł.
Desery, ceny od 20 do 30 zł.
Napoje, ceny od 10 do 20 zł.
Napoje alkoholowe od 15 do 25 zł.

Godziny otwarcia restauracji:
Poniedziałek-Czwartek od godziny 13:00 do 20:30
Piątek-Niedziela od godziny 13:00 do 21:00
Godziny otwarcia kawiarni: 
Czynna codziennie od godziny 8:00

  Zamówienia  z dowozem realizowane są w godzinach pracy restauracji. Dowóz na terenie gminy Stronie Śląskie jest darmowy przy zamówieniach o wartości powyżej 100 zł. Natomiast przy zamówieniach za kwotę poniżej 100 zł dowóz jest płatny i jego koszt wynosi 5 zł na terenie naszej gminy i 10 zł na terenie gminy Lądek-Zdrój. 

Restauracja Orańska — kontakt

Restauracja Orańska hotel Stronie
ul. Kościuszki 20
57-550 Stronie
email: gastronomia@jaskinianiedzwiedzia.pl
Tel.: +48748141604

Restauracja Orańska — opinie 

  Restauracja mieszcząca się w Hotelu Stronie, pomimo krótkiego funkcjonowania, zaskarbiła sobie względy mieszkańców i turystów. Z uwagi na różnorodność opinii na jej temat, warto przyjrzeć się bliżej temu, co sprawia, że to miejsce cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jednym z najbardziej chwalonych aspektów Restauracji Orańskiej jest niezaprzeczalnie jej wyjątkowa, przytulna atmosfera. Często chwalone są również warunki sanitarne i ogólna czystość. Obsługa w restauracji zbiera zarówno pochwały, jak i nagany. Goście często podkreślają uprzejmość i profesjonalizm personelu, który dba o to, aby każdy czuł się komfortowo podczas posiłku, jednak zdarzają się opinie mówiące wręcz odwrotnie. Spośród negatywnych rekomendacji, kilka z nich wypomina obsłudze kelnerskiej, że ta zapomniała przekazać zamówienia do kuchni, i po długim oczekiwaniu, nie otrzymali wybranych dań. Kolejnym istotnym aspektem, który przyciąga klientów do Restauracji Orańskiej, jest jej bogate menu. Jeśli pojawiają się już negatywne opinie na temat tego lokalu, dotyczą one głównie wydłużonego czasu oczekiwania na zamówienie.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin