facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Noclegi Stronie Śląskie

Idealne miejsce na spędzenie urlopu zarówno w upalne lato, śnieżną zimę, wolny weekend. Doskonałe na wakacje czy też ferie. Zaplanuj swój czas w „U Ireny” noclegi Stronie Śląskie.

Kotlina Kłodzka i samo Stronie Śląskie to wyjątkowy zakątek Polski, położony we Wschodnich Sudetach z niepowtarzalnym urokiem i świetnym mikroklimatem. Górski krajobraz i niesamowite walory przyrody chronione są m.in. w ramach utworzonego na tym terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. 

Stronie Śląskie to malownicze, górskie miasteczko położone u zbiegu trzech dolin: Morawki, Białej  Lądeckiej i Siennej Wody, pomiędzy pasmami górskimi: Gór Złotych i Bialskich, Krowiarek i Masywu Śnieżnika, dzięki czemu zapewnia wspaniałe widoki, a zrobione tam fotografie, przyciągną oko wszystkich znajomych.

Podczas pobytu w noclegi Stronie Śląskie w okresie wiosna – lato – jesień panują idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, dzięki wysoko rozwiniętym, kilkuset kilometrowym szlakom, prowadzącym wzdłuż okolicznych rzek i strumieni. Łowiska pstrąga i zalew w Starej Morawie ze strzeżonym kąpieliskiem i piaszczystą plażą, molo z wieżą widokową, polem namiotowym, placem zabaw, boiskami do rozgrywania gier zespołowych oraz przystanią z wypożyczalnią sprzętów wodnych, stanowią ciekawą atrakcję dla rodzin z dziećmi w czasie upalnych dni. Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Stronia Śląskiego jest również muzeum minerałów, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie- jedna z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach, a dla najmłodszych park linowy. Na uwagę zasługuje również Huta Szkła Kryształowego, powstała w 1864 roku, która będzie niebywałą gratką dla osób interesujących się historią przemysłu. Baza noclegowa - Noclegi Stronie Śląskie - w okresie zimowym są znanym i obowiązkowym kierunkiem amatorów białego szaleństwa. Warto się tam udać, by spędzić aktywnie czas, oddychając, świeżym, rześkim, górskim powietrzem przy jednoczesnym, przyjemnym spalaniu kalorii. W okolicy znajdują się liczne wyciągi i stoki narciarskie oraz świetnie przygotowany, 70-kilometrowy szlak narciarstwa biegowego, które w czasie zimy, z roku na rok przyciągają coraz większą ilość turystów i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Stronie Śląskie jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całej Kotliny Kłodzkiej, lub całego południa województwa dolnośląskiego. Jeśli szukasz noclegi Stronie Śląskie – „U Ireny” będzie doskonałym wyborem, który Cię nie zawiedzie.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin