facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Noclegi Czarna Góra

Czarna Góra to popularny szczyt w masywie Śnieżnika, oddzielony od Pasma Krowiarek Przełęczą Puchaczówką. Noclegi Czarna Góra to świetny wybór dla miłośników jazdy na nartach. Noclegi Czarna Góra są często i bardzo chętnie wybierane przez narciarzy korzystających ze stoków, którzy nie lubią tracić czasu na zbędne dojazdy z odległych  od stoków miejscowości. 

Pensjonat U Ireny - Noclegi Czarna Góra - to nie tylko miejsce dla narciarzy, jest to również idealna propozycja dla turystów nie uprawiających sportów zimowych, a także miłośników górskich wędrówek, którzy odnajdą dwa przebiegające przez Czarną Górę szlaki- zielony i czerwony. 

W okolicach Czarnej Góry mieści się Śnieżnicki Park Krajobrazowy, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Zjawiskowe krajobrazy, malownicze i liczne trasy rekreacyjne są gwarancją udanej wycieczki dla osób lubiących obcowanie z naturą, pragnące się wyciszyć i spędzić czas na wolnym od zanieczyszczeń powietrzu. Jest to miejsce bogate w kotliny, doliny rzeczne oraz wodospady, zlokalizowane na występach skalnych. Niedaleko Czarnej Góry znajdują się dwie jaskinie skalne, które niewątpliwie warto wpleść w plan zwiedzania. Pierwsza z nich znajduje się w Gniewoszewie i jest najmniejszą jaskinią, jaką możemy zobaczyć w Sudetach. Znajdują się w niej stalaktyty i podziemne jeziorko. Druga jaskinia znajduje się niedaleko wsi Ołdrzychowice Kłodzkie i nazywana jest Jaskinią z Otoczami. 

U Ireny - Noclegi Czarna Góra są również doskonałą bazą noclegową do wyjazdu do Starej Kopalni Uranu, położonej w północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika, która działała w latach 1948-1953. Wykorzystywała ona między innymi kilka średniowiecznych sztolni, w których dawniej prowadzono wydobycie miedzi, srebra i żelaza. Udostępniona turystom do zwiedzania pozostaje sztolnia nr 18, znajdująca się przy drodze łączącej Kletno z Sienną, umiejscowiona w najwyżej położone, północno-wschodniej części kopalni. Turyści zobaczyć tam mogą wiele występujących tam minerałów, takich jak między innymi ametyst, kwarc i fluoryt. Warto podkreślić, że jest ona całkowicie bezpieczna, nie emituje promieniowania radioaktywnego.

Polecamy Noclegi Czarna Góra w pensjonacie U Ireny, dla wszystkich odwiedzających tereny Kotliny Kłodzkiej.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin