facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Stacja Narciarska Lądek Zdrój

  Stacja Narciarska Lądek Zdrój, działająca w ramach Ski Family – niewielkiej sieci wyciągów narciarskich w Kotlinie Kłodzkiej, odgrywa kluczową rolę w rozwoju sportu w Lądku Zdrój, zwłaszcza jeśli chodzi o sporty zimowe. Dzięki doskonałej lokalizacji, nowoczesnej infrastrukturze oraz różnorodności tras, stacja ta przyciąga zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Promując aktywność ruchową przez rozwój infrastruktury pozwalającej na uprawianie sportów zimowych w regionie, stacja narciarska Lądek przyczynia się do popularyzacji aktywnego wypoczynku oraz zdrowego stylu życia. Cele te wpisują się doskonale w obrane strategie rozwoju całego regionu, a także współgrają z uzdrowiskowym charakterem miasteczka Lądek Zdrój.

  W kolejnych sekcjach artykułu dowiesz się więcej o lokalizacji, infrastrukturze, wyciągach narciarskich, trasach, cenniku, a także o dodatkowych usługach, takich jak szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu czy gastronomia na terenie stacji. Zapraszamy do lektury!

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój

  Lądek Zdrój to malownicze uzdrowisko położone w Kotlinie Kłodzkiej. Przyciąga turystów i kuracjuszy nie tylko ze względu na swoje walory lecznicze, ale także z powodu możliwości aktywnego wypoczynku. Stacja narciarska Lądek Zdrój usytuowana jest w niewielkiej odległości od zdrojowej części Lądka Zdroju – dzieli ją od niej niespełna 700 m. Położona jest także blisko centrum miasta; od rynku dzieli ją jedynie 2,5 km. Dzięki temu jest łatwo dostępna zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów. Jej lokalizacja pozwala na szybkie dotarcie do wyciągu narciarskiego, jednocześnie dając możliwość korzystania z uroków miasteczka.

  Warto również dodać, że stacja narciarska Lądek Zdrój położona jest na zboczach popularnego szczytu Trojak o wysokości 766 m n.p.m., dokładnie na jego północno-zachodnich zboczach, wpisując się w teren przynależny do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Wyciąg narciarski ulokowany jest na wysokości 600 m n.p.m., a różnica poziomów między początkiem a końcem stoku wynosi około 120 m. Podczas jazdy na nartach można podziwiać piękne widoki, gdyż stację zbudowano w otoczeniu malowniczych gór i pośród lasu. Będąc na stoku, na pierwszym planie ukazują się nam niewielkie szczyty leżące po przeciwnej stronie doliny, takie jak Trzykrzyska, Modzel czy Chłopska Kopa. Jest to idealne miejsce dla osób, które cenią bliskość natury i chcą połączyć aktywny wypoczynek z relaksem w uzdrowiskowej atmosferze.

Dojazd i parkingi wyciąg narciarski Lądek Zdrój

  Stacja narciarska Lądek Zdrój jest łatwo dostępna dla amatorów białego szaleństwa. Dojazd do tego ośrodka narciarskiego jest możliwy samochodem lub autobusem. W przypadku podróży samochodem, który jest przez nas rekomendowany, można zaoszczędzić trochę czasu i cieszyć się pełnym komfortem w porównaniu z podróżowaniem autobusem. Przystanek komunikacji publicznej jest oddalony od stacji narciarskiej o około 2 kilometry. Pokonanie tego dystansu z ekwipunkiem narciarskim może być problematyczne, chyba że planujemy wynająć sprzęt na stoku w jednej z tutejszych wypożyczalni. Wtedy ten 2-kilometrowy spacer z PKS do stacji będzie świetną rozgrzewką, a ponadto trasa prowadzi przez niemal całą część uzdrowiskową miasteczka, pozwalając poznać je dokładniej i z bliska.

  Podróżując z kierunku Kłodzka, Ząbkowic Śląskich czy Polanicy Zdrój, warto skorzystać z drogi krajowej nr 392. Natomiast jadąc od strony Opola, najbardziej komfortowa trasa prowadzi przez terytorium Republiki Czeskiej, w tym przez czeską miejscowość Jawornik. Na terytorium Czech wjeżdżamy korzystając z przejścia granicznego w Paczkowie, a opuszczając je, korzystamy z przejścia granicznego w Trawnie, które znajduje się na przełęczy Lądeckiej. Po kilku kilometrach naszym oczom ukaże się stacja narciarska w pełnej krasie. Wyruszając ze Stronia Śląskiego, również skorzystamy z drogi wojewódzkiej nr 392 prowadzącej do Lądka Zdroju. Stronie Śląskie jako sąsiednia gmina jest oddalona od Lądka o 7 km, więc podróż będzie krótka.

  W okolicy ośrodka narciarskiego Lądek Zdrój znajdują się liczne parkingi, które umożliwiają bezpieczne i wygodne pozostawienie pojazdu podczas korzystania ze stoku. Parkingi są bezpłatne i dysponują 450 miejscami parkingowymi. Zlokalizowane są one przy dolnej stacji kolei linowej oraz przy wyciągu orczykowym. Dostępne są zarówno miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, jak i dla autokarów, co ułatwia organizację wyjazdów grupowych na narty.

  Warto również zwrócić uwagę na to, że w sezonie zimowym mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym, spowodowane opadami śniegu czy oblodzeniem. Droga prowadząca do wyciągu biegnie dość stromym odcinkiem, dlatego warto zaopatrzyć się w łańcuchy, jeśli warunki pogodowe są trudne.

Infrastruktura ośrodka narciarskiego w Lądku Zdroju Ski Family

  Stacja narciarska Lądek Zdrój oferuje swoim gościom dobrze przygotowaną infrastrukturę, która umożliwia komfortowe korzystanie z atrakcji na stoku. Wśród dostępnych udogodnień znajdują się między innymi:

  • Zróżnicowane nartostrady - odpowiednio przygotowane i utrzymane, aby zapewnić bezpieczne i przyjemne warunki do jazdy na nartach.
  • Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego - umożliwiająca korzystanie z profesjonalnego sprzętu.
  • Serwis narciarski - oferujący kompleksowe usługi związane z konserwacją i naprawą sprzętu narciarskiego.
  • Szkółka narciarska - prowadząca kursy nauki jazdy na nartach dla osób w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania.
  • Strefa gastronomiczna - zapewniająca możliwość zjedzenia posiłku lub wypicia ciepłego napoju w przerwie między zjazdami.
  • Zaplecze sanitarne.
  • Pierwsza pomoc - na terenie stacji narciarskiej znajduje się punkt medyczny, który oferuje pomoc w przypadku urazów czy kontuzji.

  Infrastruktura stacji narciarskiej Lądek Zdrój jest kompleksowa i dobrze zorganizowana, co sprawia, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze mogą cieszyć się komfortowym i bezpiecznym wypoczynkiem na stoku.

Wyciągi narciarskie w Lądeckiej Stacji Narciarskiej.  

Wyciąg Długość / Różnica wznesień Przepustowość
Kolej linowa 4-osobowa  300m / 60m 1600 os./h
Wyciąg orczykowy Doppelmayer 550m / 120m 1200 os./h
Wyciąg taśmowy Kubuś 60m / 10m 1300 os./h
Wyciąg talerzykowy Elster 360m / 70m 700 os./h
Wyciąg talerzykowy Bachleda 280m / 55m 600 os./h

Szlaki narciarskie w Lądku Zdrój : długość, poziom trudności i inne informacje.

  Stacja Narciarska Lądek Zdrój oferuje trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, dzięki czemu zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze znajdą tu odpowiednie warunki do jazdy. Sztuczne naśnieżanie, którym wyposażone są stoki, gwarantuje doskonałe warunki śniegowe nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Na straży odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej stoi system 15 nowoczesnych armatek śnieżnych. O jakość pokrywy śnieżnej dbają tu również nowoczesne ratraki, które każdego dnia równają stok, pozostawiając po swoim przejeździe idealny sztruks. Układ tras i wyciągów narciarskich na stoku umożliwia szybkie i wygodne przemieszczanie się po całym terenie tego ośrodka narciarskiego. Warto nadmienić, że dzięki sztucznemu oświetleniu odbywają się tu jazdy nocne. Łącznie Stacja Narciarska Lądek Zdrój oddaje do dyspozycji narciarzy 1900 m tras narciarskich.

Trasa 1: długość 550m - Czerwona
Trasa 2: długość 450m - Niebieska
Trasa 3: długość 360m - Niebieska
Trasa 4: długość 300m - Niebieska
Trasa 5: długość 300m - Niebieska
Trasa 6: długość 280m - Niebieska

Stacja Narciarska Lądek Zdrój - mapa

Cennik Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój: karnety i inne koszty.

  Planując wyjazd na narty do Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój, warto zapoznać się z aktualnym cennikiem karnetów narciarskich oraz cennikiem wypożyczalni sprzętu narciarskiego. W zależności od potrzeb można wybrać różne opcje karnetów, takie jak karnety godzinne lub wielodniowe. W przypadku rodzinnego wypadu na narty korzystnie będzie wykupić karnet rodzinny, dający coraz większą zniżkę w stosunku do regularnego karnetu, uzależnioną od ilości dzieci. Ceny karnetów różnią się także w zależności od okresu, w jakim chcemy go wykorzystać. Wyróżniamy sezon wysoki, przypadający od połowy grudnia do końca ferii, gdzie ceny są wyższe, oraz sezon niski od marca do zamknięcia sezonu, gdzie cedy sa niższe. 

SEZON WYSOKI

Karnety godzinne:
2-Godzinny 65 zł normalny, 60 zł ulgowy,
4-Godzinny 80 zł normalny, 75 zł ulgowy,
7-Godzinny 95 zł normalny, 85 zł ulgowy,
Między 16:00 a 21:00 60 zł normalny, 55 zł ulgowy,
Między 18:00 a 21:00 50 zł normalny, 40 zł ulgowy.

Karnety wielodniowe:
2 Dni 190 zł normalny, 165 zł ulgowy,
3 Dni 275 zł normalny, 240 zł ulgowy,
4 Dni 350 zł normalny, 310 zł ulgowy,
5 Dni 420 zł normalny, 380 zł ulgowy,
6 Dni 485 zł normalny, 430 zł ulgowy.

Karnety rodzinne:
Rodzic + 1 dziecko 170 zł,
2 Rodziców + 1 dziecko 260 zł,
2 Rodziców + 2 dzieci 340 zł,
2 Rodziców + 3 dzieci 420 zł.

Wyciąg taśmowy - BABY LIFT:
1 godzina 25 zł,
2 godziny 40 zł,
3 godziny 50 zł.

SEZON NISKI

Karnety godzinne:
2-Godzinny 45 zł normalny, 40 zł ulgowy,
4-Godzinny 55 zł normalny, 50 zł ulgowy,
7-Godzinny 65 zł normalny, 60 zł ulgowy,
Między 16:00 a 21:00 60 zł normalny, 55 zł ulgowy,
Między 18:00 a 21:00 50 zł normalny, 40 zł ulgowy.

Karnety wielodniowe:
2 Dni 135 zł normalny, 115 zł ulgowy,
3 Dni 190 zł normalny, 170 zł ulgowy,
4 Dni 245 zł normalny, 220 zł ulgowy,
5 Dni 295 zł normalny, 265 zł ulgowy,
6 Dni 340 zł normalny, 300 zł ulgowy.

Karnety rodzinne:
Rodzic + 1 dziecko 125 zł,
2 Rodziców + 1 dziecko 185 zł,
2 Rodziców + 2 dzieci 240 zł,
2 Rodziców + 3 dzieci 295 zł.

Wyciąg taśmowy - BABY LIFT:
1 godzina 20 zł,
2 godziny 30 zł,
3 godziny 40 zł.

Stacja Narciarska Lądek Zdrój — Kontakt i godziny otwarcia.

Aleja Marzeń 22
57-540 Lądek Zdrój
786 182 694
narty@ladek.pl

Godziny otwarcia wyciąu w Lądku Zdroju. 
Sezon wysoki: od 9:00 – 16.00
Jazda nocna: od 16:00 -21:00

Przystokowa wypożyczalnia nart i serwis sprzętu narciarskiego.

  Kiedy przekroczysz próg wypożyczalni sprzętu zimowego przy stoku Ski Family, od razu poczujesz atmosferę profesjonalizmu i troski o klienta. W tym miejscu każdy, kto chce spróbować swoich sił na stoku, znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym narciarzem czy doświadczonym snowboardzistą, personel wypożyczalni chętnie pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu. W wypożyczalni dysponują ponad 1000 kompletów nart i desek snowboardowych. W ofercie znajdziemy narty carvingowe, all-mountain, a także narty dla dzieci. Ceny wypożyczenia są atrakcyjne, a różnorodność dostępnych akcesoriów zadowoli nawet najbardziej wymagających. Dla osoby, która zapomniała swoich nart, ta wypożyczalnia staje się prawdziwym ratunkiem. A fakt, że oferują również serwis sprzętu narciarskiego, dodatkowo podnosi zaufanie.

  Wypożyczalnia jest otwarta codziennie w godzinach od 9.00 do 22.00.

  Pracownicy wypożyczalni oferują również serwis prywatnego sprzętu zimowego. Serwis może być mały lub duży; ten pierwszy obejmuje wyrównywanie ślizgów, ostrzenie i smarowanie, a ten drugi jest wzbogacony również o zalewanie części ślizgowej narty woskiem na gorąco. Doświadczeni serwisiści wyregulują również wiązania narciarskie, a także w razie konieczności zamontują lub je zdemontują.

Nauka jazdy na nartach: Szkółka narciarska i instruktorzy na lądeckich stokach.

  Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z narciarstwem lub chciałbyś doskonalić swoje umiejętności, polecamy ofertę szkółki narciarskiej w Lądku Zdroju. Zespół profesjonalnych instruktorów pomoże Ci nie tylko opanować podstawy jazdy na nartach, ale także udoskonalić technikę, aby jazda przynosiła jeszcze większą radość.

  Szkółka narciarska w Lądku Zdroju proponuje zarówno lekcje indywidualne, jak i grupowe, skierowane do osób w różnym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania – w tym również dla narciarzy zawodowych, z którymi realizowane są specjalistyczne treningi na tyczkach. Dzięki elastycznemu podejściu każdy uczestnik znajdzie formę nauki odpowiednią dla siebie. Warto podkreślić, że nasi instruktorzy są wykwalifikowani i doświadczeni, co zapewnia efektywną i bezpieczną naukę. Gwarantują szybki postęp oraz większe bezpieczeństwo na stoku, co potwierdzają dwie renomowane szkoły narciarskie:

ŻEREB-SKI, telefon kontaktowy: +48 787 871 652
SUDETY SPORT, telefon kontaktowy: +48 783 187 944.

Przystosowana sala zabaw dla dzieci "Świat Dzieci"

  Stacja od 2016 roku wzbogaciła się o niezwykłe miejsce dla najmłodszych - salę zabaw "Świat Dzieci". Skierowana jest do dzieci w wieku 3-10 lat, które pod opieką profesjonalnych animatorek mogą bezpiecznie i radośnie spędzić czas. Oferta "Świata Dzieci" jest naprawdę bogata: zjeżdżalnie, basen z kolorowymi kulkami, tory przeszkód oraz mnóstwo innych atrakcji. Dodatkowo, maluchy mogą oddać się kreatywnemu rysowaniu kredkami, bawieniu się różnorodnymi zabawkami oraz graniu w ciekawe gry planszowe.

  Rodzice, pozostawiając swoje pociechy w sali zabaw, mają pewność, że ich maluchy są w najlepszych rękach. Tymczasem sami mogą korzystać z uroków białego szaleństwa, ciesząc się chwilą dla siebie. Koszty za usługę nie są wysokie i wahać się w okolicach 10 zł za godzinę. Przy dłuższym pobycie dziecka w sali zabaw cena w przeliczeniu za godzinę jest niższa.

Zakwaterowanie i noclegi Lądek Zdrój oraz w najbliższej okolicy stacji narciarskiej.

  Lądek Zdrój – znany głównie jako urokliwe uzdrowisko w Sudetach – oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych, które zadowolą zarówno turystów szukających luksusu, jak i tych, którzy preferują bardziej ekonomiczne rozwiązania. Hotele, pensjonaty oraz agroturystyka rozsiane po całym mieście i jego okolicach gwarantują komfortowy pobyt w sercu górskiego krajobrazu. Wiele obiektów noclegowych jest zlokalizowanych w zabytkowych, odrestaurowanych willach uzdrowiskowych. Kuszą one nie tylko wygodą, ale i niepowtarzalnym klimatem z minionych epok. Do największych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc noclegowych w Lądku Zdroju możemy zaliczyć: Hotel Mir-Jan, Hotel Trojan, Hotel Alchemia, Willa Barbara – działająca niegdyś pod nazwą Proharmonia, Willa Janina oraz Willa Elysium. W bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu znajdziemy wiele mniejszych obiektów noclegowych, swoim charakterem przypominających pokoje gościnne i kwatery prywatne. Ceny w nich są znacznie niższe niż w ekskluzywnych obiektach położonych w części uzdrowiskowej tego miasteczka.

  Dla tych, którzy pragną połączyć relaks w górskiej scenerii z aktywnym wypoczynkiem na stoku, nasze Pokoje gościnne u Ireny stanowią idealne rozwiązanie. Położeni jesteśmy zaledwie 7 km od wyciągu narciarskiego w Lądku Zdroju, 4 kilometry od Kamienicy i 6 od Czarnej Góry. Taka lokalizacja pozwala narciarzom korzystać ze wszystkich głównych wyciągów narciarskich w okolicy. Ponadto oferujemy komfortowe warunki noclegowe. Dbamy o to, by każdy z gości czuł się jak u siebie w domu. Ciepłe i przytulne wnętrza, a także domowa atmosfera, sprawiają, że po dniu pełnym narciarskich emocji można u nas znaleźć chwilę wytchnienia. Dodatkowym naszym atutem jest bliskość do głównych atrakcji regionu. Jeśli więc planujesz wypad w góry i na lądeckie stoki, Pokoje gościnne u Ireny to propozycja warta rozważenia.

Gastronomia na terenie Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój

  Na terenie ośrodka działa restauracja rybna "Pod Wyciągiem Narciarskim", która cieszy się dużą popularnością nie tylko w sezonie, ale również poza nim. Jest otwarta codziennie w godzinach 11:00–22:00, a jej głównym daniem jest pstrąg podawany na różne sposoby. Goście restauracji chwalą duże porcje i niskie ceny. Dodatkowo, obok restauracji znajduje się grill-bar, serwujący między innymi grillowaną kiełbaskę, golonkę, grzane wino, szaszłyki i karkówkę. Przy górnej stacji kolei linowej usytuowana jest kawiarnia, w której każdy może odpocząć, przekąsić coś smacznego, ugasić pragnienie i rozgrzać się ciepłą herbatą. Dodatkowym atutem jest piękna panorama, roztaczająca się na część uzdrowiskową Lądka Zdroju.

Czy warto się tam wybrać? Opinie o Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój.

  Stacja Narciarska Lądek Zdrój przyciąga całe rodziny entuzjastów sportów zimowych. Jednymi z głównych atutów tej stacji są niewielka liczba ludzi, dobrze przygotowane stoki oraz restauracje z pysznym jedzeniem. Dodatkowo, odznacza się kameralnym i rodzinnym charakterem, co podkreśla jej unikatowość. Wielu odwiedzających chwali malownicze widoki gór, rozciągające się z górnych partii tego ośrodka narciarskiego. Dzięki świetnie przygotowanym trasom i wielu możliwościom zimowej rozrywki, stacja zdobyła wiele pozytywnych opinii. Reasumując, wybór Lądka Zdroju na zimowy wypoczynek to ciekawa alternatywa w stosunku do największego w okolicy ośrodka narciarskiego Czarna Góra Resort.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin