facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Stacja Narciarska Kamienica

  Stacja Narciarska Kamienica to świetne miejsce na zimowy wypoczynek, gdzie w cieniu majestatycznych gór i sąsiedztwie bezkresnych lasów, prezentuje się jako kwintesencja zimowego wypoczynku, gwarantując moc niezapomnianych przeżyć i radość płynącą z białego szaleństwa. Jest to miejsce, które z równą serdecznością przyjmuje zarówno wprawionych narciarzy, pragnących sprawdzić się na wymagających trasach, jak i początkujących, którzy dopiero pierwszy raz zakładają czy to narty czy snowboard.

  Dla miłośników sportów zimowych, którzy postanowią odwiedzić Kamienicę, czeka prawdziwy raj, bowiem znajdują się tu trasy o różnym stopniu trudności, zaprojektowane z myślą o zróżnicowanych potrzebach i umiejętnościach narciarzy. Odpowiednio przygotowane i regularnie pielęgnowane, zapewniają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nowoczesny wyciąg krzesełkowy gwarantuje, że nie trzeba będzie tracić cennego czasu w kolejce, zamiast cieszyć się adrenaliną płynącą z jazdy na stoku. Nartostrady są tu przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, gdzie młodzi adepci narciarstwa mogą rozwijać swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym stoku, pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy z pasją i troską przekazują swoją wiedzę najmłodszym. Można tu skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak kulig czy jazda na sankach, które dostarczą niezapomnianych wspomnień dla całej rodziny. Na koniec dnia warto jest również odwiedzić Browar Kamienica, gdzie wypada spróbować kraftowego wyrobu browarniczego i zjeść pyszną kolację w klimacie górskiej chaty.

Lokalizacja Stacji Narciarskiej Kamienica.

  Ośrodek narciarski w Kamienicy należy do bardziej kameralnych, a zarazem urokliwych centrów narciarskich w polskich Sudetach. Położony jest on w malowniczym Masywie Śnieżnika, tuż na granicy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, a dokładnie na zboczach góry Zawada, której wysokość wynosi 778 m n.p.m. Nartostrady tego ośrodka narciarskiego rozciągają się na wschodnich i zachodnich zboczach góry, a ich powierzchnia rozlewa się na dwie wsie: Kamienica i Bolesławów, które administracyjnie przynależą do gminy Stronie Śląskie.

  Obszar ten, oprócz atrakcyjnych tras narciarskich, oferuje również przepiękne krajobrazy oraz bogatą przyrodę, stanowiąc doskonałe miejsce nie tylko na zimowy wypoczynek, ale także na piesze wędrówki i rowerowe wycieczki w innych porach roku. Przez teren stacji narciarskiej Kamienica przebiega między innymi żółty szlak pieszy, łączący Bolesławów z Przełęczą Staromorawską. W bliskim sąsiedztwie tego ośrodka narciarskiego położona jest również tzw. Góra Oliwna w Bolesławowie, będąca grupą XIX-wiecznych kamiennych rzeźb przedstawiających apostołów. Miejsce to jest jedną z głównych atrakcji w najbliższej okolicy. Górne partie stoków stanowią doskonałe miejsce do podziwiania panoramy doliny rzeki Morawki i Białej Lądeckiej.

Dojazd i parkingi wyciąg narciarski Kamienica.

  Miejsce to, z uwagi na swoje ustronne położenie, jest dość trudno dostępne dla osób niezmotoryzowanych. Do Bolesławowa kursują autobusy komunikacji publicznej, jednak rozkład jazdy jest krótki i nie zawiera za wiele przejazdów. Z przystanku PKS do Stacji Narciarskiej Kamienica trzeba przespacerować sie1 kilometr, co nie powinno zająć nam więcej niż 15 min. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dotarcie do tego ośrodka narciarskiego samochodem. Dojeżdżając do Stacji Narciarskiej w Kamienicy, możemy skorzystać z 2 bezpłatnych parkingów znajdujących się bezpośrednio w okolicy stoków. A dokładniej, pierwszy z nich znajduje się pod karczmą Browar Kamienica, a drugi natomiast po przeciwnej stronie góry u stóp Willi Sandra w Bolesławowie. Łącznie do dyspozycji narciarzy przygotowano 400 miejsc parkingowych. 

  Jak dojechać do stacji narciarskiej Kamienica? Wyruszając spod naszych kwater "Pokoje Gościnne U Ireny" w Stroniu Śląskim, kierujemy się jednokierunkową drogę w stronę Starej Morawy, gdzie zaraz za zalewem na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, aby na kolejnym, położonym 50 m dalej, skręcić ostro w prawo. Dalej jedziemy prosto aż do Bolesławowa. Czas potrzebny na dojazd to 10 minut. W zimowych warunkach może się wydłużyć, bowiem drogi często są oblodzone i pokryte grubą warstwą ubitego śniegu.

Co oferuje Stacja Narciarska Kamienica?

  Szczegółowy opis oferty Stacji Narciarskiej Kamienica działającej od grudnia 2002 roku obejmuje nie tylko trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, ale także dodatkowe atrakcje, które sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na terenie stacji znajdują się między innymi:

 • nowoczesny wyciąg krzesełkowy,
 • wyciągi orczykowe,
 • zróżnicowane trasy zjazdowe,
 • systemy naśnieżania oraz oświetlenia umożliwiające nocną jazdę,
 • stok dla dzieci,
 • możliwość skorzystania z usług  doświadczonych instruktorów,
 • możliwość skorzystania z kuligu czy jazdy na sankach,
 • restauracje i bary serwujące smaczne posiłki,
 • wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Szlaki narciarskie Kamienica: długość, poziom trudności i inne informacje.

  Teren narciarski stacji oddaje do użytku nartostrady o łącznej długości 1850 m. Różnią się one od siebie nachyleniem stoku, a co za tym idzie, poziomem trudności. Wszystkie trasy są oświetlone, naśnieżane i przygotowywane ratrakami. Ilość i długość nartostrad pozwala na spędzenie całego dnia na stoku, doskonaląc swoje umiejętności narciarskie, nie dając przy tym miejsca na nudę.

 • Trasa 1: długość 450 m – NIEBIESKA
 • Trasa 2: długość 300 m – NIEBIESKA
 • Trasa 3: długość 400 m – CZERWONA
 • Trasa 4: długość 400 m – NIEBIESKA
 • Trasa 5: długość 300 m – NIEBIESKA

Wyciągi narciarskie dostępne w Kamienicy.  

Wyciąg Długość / Różnica wznesień Przepustowość
Kolej linowa 4-osobowa 450m / 82m 2400 os./h
Wyciąg talerzykowy P 300m / 69m 550 os./h
Wyciąg taśmowy Kubuś 60m / 10m 1300 os./h
Wyciąg talerzykowy F 400m / 110m 400 os./h
Wyciąg talerzykowy P 300m / 69m 550 os./h

Stacja Narciarska Kamienica Mapa

Cennik Stacji Narciarskiej Kamienica: karnety i inne koszty.

  Przed wyjazdem warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem usług w Stacji Narciarskiej Kamienica. Informacje o kosztach karnetów, wypożyczenia sprzętu narciarskiego oraz innych usług są dostępne na stronie internetowej stacji oraz na miejscu. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że karnet zakupiony w Stacji Narciarskiej Kamienica upoważnia równocześnie do korzystania ze stacji narciarskiej Lądek Zdrój. Poniżej przedstawiamy szczegółowy cennik karnetów Stacji Narciarskiej Kamienica.

Karnet 2-godzinny: 64 zł normalny, 59 zł ulgowy,
karnet 4-godzinny: 81 zł normalny, 75 zł ulgowy,
karnet 7-godzinny: 96 zł normalny, 85 zł ulgowy,
karnet 16:00 - 21:00: 59 zł normalny, 53 zł ulgowy,
karnet 18:00 - 21:00: 49 zł normalny, 42 zł ulgowy.

Karnety kilkudniowe:
2 dni: 189 zł normalny, 167 zł ulgowy,
3 dni: 275 zł normalny, 243 zł ulgowy,
4 dni: 351 zł normalny, 313 zł ulgowy,
5 dni: 421 zł normalny, 378 zł ulgowy,
6 dni: 486 zł normalny, 432 zł ulgowy.

Karnety rodzinne:
rodzic + 1 dziecko: 171 zł,
2 rodziców + 1 dziecko: 259 zł,
2 rodziców + 2 dzieci: 341 zł,
2 rodziców + 3 dzieci: 420 zł.

Wyciąg taśmowy - baby lift:
1 godzina: 27 zł,
2 godziny: 38 zł,
3 godziny: 49 zł.

Stacja Narciarska Kamienica — Kontakt i godziny otwarcia.

Kamienica 1a,
57-550 Stronie Śląskie
tel. 786 182 694
e-mail: narty@ladek.pl

Godziny otwarcia wyciągu Kamienica. 
Sezon wysoki: od 9:00 – 16.00
Jazda nocna: od 16:00 -21:00

Zakwaterowanie i noclegi w świetnej cenie blisko kamienicy.

  Przegląd dostępnych opcji zakwaterowania w Kamienicy i okolicach obejmuje liczne pensjonaty, hotele, agroturystyki i apartamenty. My jednak pragniemy zaoferować Ci noclegi w Pokoje Gościnne U Ireny. Jest to pensjonat, który znajduje się niespełna 5 kilometrów od tego ośrodka narciarskiego. Podróż do niego zajmie Ci zaledwie kilka minut, a warunki pobytowe w naszym pensjonacie sprawią, że narciarski wypad będzie niezapomniany i udany. Dla naszych gości, będących zarazem entuzjastami zimowych sportów, przygotowaliśmy szereg udogodnień pozwalających na komfortowy nocleg. Dodatkowo zapraszamy na bardzo luksusowy nocleg w pobliżu Stacji Narciarskiej Kamienica, mianowicie do naszego niezależnego domu Górska Enklawa Stara Morawa, znajdującego się w Starej Morawie w odległości 2 kilometrów od wyciągów w Kamienicy. Dom z czterema sypialniami, mogący pomieścić 11 gości, wyposażony w duży salon i kuchnię, a także taras z balią do wyłącznej dyspozycji, zrobi wrażenie nawet na najbardziej wybrednych turystach.

Nauka jazdy na nartach: szkółka narciarska i instruktorzy w Kamienicy.

  Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem, mogą skorzystać z oferty szkółki narciarskiej na stacji Kamienica. Doświadczeni instruktorzy narciarscy pomogą opanować podstawy jazdy na nartach oraz doskonalić technikę zaawansowanych narciarzy. Lekcje indywidualne czy grupowe dostosowane są do wieku i umiejętności uczestników. Warto zarezerwować lekcje z instruktorem z wyprzedzeniem, aby mieć pewność dostępności terminów. W tym ośrodku narciarskim szkółkę narciarską prowadzi firma Sudety Sport, która od wielu lat oferuje pomoc najlepszych instruktorów posiadających odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. Instruktorzy gwarantują 100% satysfakcji i szybki postęp w nauce jazdy na nartach i snowboardzie. Numer kontaktowy do szkółki narciarskiej w Kamienicy to: +48 576 451 997. Ukłon ze strony zarządu Stacji Narciarskiej Kamienica względem osób początkujących jest niewątpliwie inwestycja polegająca na wybudowaniu wyciągu taśmowego "Kubuś" o długości 60 metrów. Wyciąg taśmowy połączony z oślą łączką obok niego stwarza idealne warunki do stawiania pierwszych kroków w zimowych dyscyplinach sportowych.

Wypożyczalnia nart i serwis sprzętu narciarskiego w Kamienicy

  Przy stoku funkcjonuje wypożyczalnia i serwis nart oraz desek snowboardowych, obsługiwana przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w tej branży – Sudety Sport. Kompetentna obsługa pomoże Ci w doborze sprzętu i akcesoriów spośród setek par nart i desek snowboardowych. Asortyment wypożyczalni stanowią narty od renomowanych producentów, dostępne w pełnej rozmiarówce. Co ważne, sprzęt jest sukcesywnie wymieniany co kilka sezonów na nowy, dzięki czemu masz pewność, że jeździsz na najnowszych modelach. Koszty za wypożyczenie pełnego ekwipunku narciarskiego (narty, kijki, buty, gogle i kask) oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych za dzień. Nie musisz już inwestować we własny sprzęt i martwić się jego transportem i przechowywaniem. Wystarczy, że przyjedziesz do stacji narciarskiej w Kamienicy i na miejscu wypożyczysz idealnie dobrane narty czy deskę snowboardową.

  Jeśli jednak posiadasz swoje wyposażenie, możesz zadbać o jego jakość, przekładającą się na komfort jazdy po stokach Ski Family w Kamienicy. Działa tu bowiem również serwis, w którym serwisanci zajmują się zalewaniem, wyrównywaniem ślizgów, ostrzeniem i smarowaniem nart.

Gastronomia Kamienicy: restauracje i bary na terenie stacji narciarskiej i w jej najbliższej okolicy.

  Podczas zimowego wypoczynku, w przerwie między zjazdami, ważne jest, aby mieć możliwość skorzystania z porządnej oferty gastronomicznej. Na terenie stacji znajduje się restauracja połączona z barem, funkcjonująca pod nazwą Browar Kamienica, której sercem jest niewielki, ale pełen pasji i tradycji, browar rzemieślniczy Kamienica. Przytulnie usytuowany tuż przy sudeckim stoku, ten wyjątkowy browar wyróżnia się tym, że serwuje najlepsze, kraftowe piwo w całej okolicy. Wytworzone z naturalnych, starannie wyselekcjonowanych składników i krystalicznie czystej, górskiej wody, piwa te są symbolem połączenia nowatorskich pomysłów z oryginalnymi smakami i aromatami, kreowanymi zgodnie z autorskimi recepturami piwowara. Można tu skosztować 4 rodzajów piwa, a są to:

 • Narciarskie - Lekki Pils, będące lekkim piwem z dolnej fermentacji,
 • Chmielowe - AIPA, będące jasnym piwem z górnej fermentacji, charakteryzujące się cytrusowym aromatem,
 • Śnieżnickie - Monachijskie chmielne, będące piwem o zrównoważonej kompozycji aromatycznej i smakowej,
 • Letnie - Amerykańskia przenica, będące lekkim i orzeźwiającym piwem.

  Choć browar zyskał swoje miejsce na lokalnej scenie gastronomicznej dopiero w 2015 roku, już teraz cieszy się dużą popularnością i rozpoznawalnością, będąc nie tylko miejscem degustacji znakomitych trunków, ale również serwującym przepyszne posiłki. Ta karczma w Kamienicy, wybudowana w stylu góralskim, może obsłużyć równocześnie 200 gości. W menu karczmy znajdują się zasymilowane propozycje kulinarnych podróży, począwszy od pysznych zup, poprzez satysfakcjonujące dania główne, aż po przekąski idealnie komponujące się z serwowanym tu piwem. Oferując zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie, Browar Kamienica zaprasza do odkrywania bogactwa lokalnej gastronomii.

  Osoby poszukujące innych klimatów gastronomicznych mogą udać się do restauracji Młyńsko w Bolesławowie. Odległa o zaledwie kilkaset metrów od stoków narciarskich, restauracja przygotowała dla swoich klientów nowocześnie urządzoną salę jadalną. Menu, w porównaniu do Browaru Kamienica, różni się także rodzajem i typem serwowanych dań. Szef kuchni specjalizuje się w daniach kuchni polskiej, lecz często oferuje potrawy o międzynarodowej charakterystyce, gdzie inspiracje czerpie z tradycji kuchennej z całego świata, począwszy od kuchni włoskiej, a kończąc na azjatyckiej. Restauracja Młyńsko znajduje się przy kompleksie hotelowym Apartamenty pod Śnieżnikiem, w miejscowości Bolesławów.

Czy warto się tam wybrać? Opinie o Stacji Narciarskiej Kamienica.

  Analiza opinii o stacji narciarskiej Kamienica wskazuje, że jest to miejsce godne polecenia. Wysoko oceniane są przede wszystkim dobrze przygotowane trasy narciarskie, profesjonalna obsługa oraz atrakcje dla całej rodziny. Niektóre opinie wskazują również na korzystne ceny usług w porównaniu z konkurencyjnym, a zarazem największym w okolicy ośrodkiem narciarskim "Czarna Góra Resort", oddalonym o około 9 kilometrów. Stoki w Kamienicy wyróżniają się niepowtarzalną, kameralną atmosferą i wręcz rodzinym klimatem. O magii tego miejsca mogą zaświadczyć chociażby liczne nagrody i wyróżnienia, jak choćby 3 miejsce w rankingu Onetu z 2014 roku w kategorii najlepszych małych ośrodków narciarskich. Stacja Narciarska Kamienica to miejsce warte odwiedzenia chociażby na jeden dzień, a o jego zaletach najlepiej przekonać się na własnej skórze.

Zdjęcia Stacji Narciarskiej Kamienica: zobacz, co Cię czeka.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin