facebook


Czarna Góra Resort

  Jeden z największych ośrodków tego typu w Polsce dysponujący ponad 10 kilometrami tras zjazdowych spełni oczekiwania każdego zapaleńca sportów zimowych. Dzięki zróżnicowaniu tras pod kątem stopnia trudności można tu szusować rekreacyjnie, także sportowo, a nawet wyczynowo. Resort udostępnia 20 tras zjazdowych gdzie znajdziemy 3 wyciągi kanapowe ( w tym nowoczesny wyciąg Luxtorpeda), 6 wyciągów talerzykowych oraz 4 taśmy. Warto tu ponownie przypomnieć o Luxtorpedzie. Jest to nowoczesny wyciąg wyposażony w 6 osobową kanapę, który zabiera nas na szczyt Czarnej Góry w niewiele ponad 3 minuty. Posiada podgrzewane kanapy i ogromną przepustowość 3000 osób na godzinę, dzięki czemu skutecznie rozładowuje kolejki. Najdłuższe  trasy w ośrodku to B FIS i A mają odpowiednio 1680 i 1600 metrów, co pozwala na długie zjazdy. Zmodernizowane systemy oświetlenia umożliwia jazdy nocne, a nowoczesny system naśnieżania zapewnia śnieg, kiedy brakuje naturalnych opadów.  Trasy ratrakowane są dwukrotnie w ciągu dnia. O poranku przed otwarciem i w popołudniowej przerwie przed jazdami nocnymi. Poza aspektem rekreacyjno-sportowym warto wjechać na wierzchołek góry dla cudownych panoram rozpościerających się ze szczytu. Piękny zimowy krajobraz na długo pozostanie w pamięci odwiedzających . 

  Włodarze Czarnej Góry zadbali o poczatkujących narciarzy udostepniająca 4 tzw. ośle łączki służące wyłącznie do nauki jazdy na nartach. Natomiast dla amatorów mocnych wrażeń przygotowano Snow & Fun Park na Bartusiowej Polanie, pomiędzy wyciągami Bartuś i Jaga. Został on wyposażony w liczne rampy i skocznie a głównym atutem jest tu Flybag. Ogromna dmuchana poduszka powala praktykować i szlifować umiejętności wykonywania przeróżnych ewolucji gwarantując bezpieczne lądowanie.  

  Wokół ośródka rozwinęła się infrastruktura oferując bogatą bazę gastronomiczną oraz sprzyjała powstaniu wielu wypożyczalni sprzętu zimowego ( nart sanek , desek snowboardowych, itp.). Znajdują się tu liczne parkingi, na których nie zabraknie miejsc postojowych. Jeśli stawiamy pierwsze kroki w sportach zimowych, będziemy mogli z powodzeniem skorzystać z pomocy kompetentnych, wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa i snowboardingu. Na miejscu funkcjonuje szkółka narciarska, która w sezonie zatrudnia około stu instruktorów.  

Odległość od naszej Kwatery 6 km
Łączna długość tras zjazdowych ok. 10km
Przepustowość 10.000 osób/godzinę
Różnica Poziomów od 19m do 379m
Rodzaj wyciągu Krzesełkowe, talerzykowe i taśmowe

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin