facebook


Zamek Książ Wałbrzych

  Dolnośląską perełką architektoniczną niewątpliwie jest zamek Książ wraz z całym kompleksem rezydencjonalnym otaczającym ten trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Turyści poszukujący nieprzeciętnej historii zapisanej nie tylko w książkach, ale namacalnej i unaocznionej pozytywnie zaskoczą wnętrza zamku, park pałacowy, mury obronne, bramy, zespół stadniny koni i wiele innych atrakcji otaczających zamek.  

  Barwna historia zamku sięga XIII wieku, kiedy to świdnicko-jaworski książę Bolek I Surowy wybudował warownie na miejscu wcześniej zniszczonego grodu. W późniejszych latach zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli, także niejednokrotnie był zdobywany i plądrowany.

  Koniec XIX i początki XX wieku były dla zamku niezbyt łaskawe. Pomimo inwestycji konserwatorskich i modernizacyjnych poczynionych przez księcia Jan Henryk XV Hochberg książę von Pless w latach 1909–1923 to już w latach 1940 ostatnia z rodziny Hochbergów musiała opuścić zamek z powodu problemów finansowych. Zamek powoli podupadał, a w 1941 został przejęty przez władze III Rzeszy w celu przekształcenie go w jedną siedzib Adolfa Hitlera. Po Wojnie zamek Został splądrowany przez Sowietów. Dopiewo w 1974 rozpoczęto prace renowacyjne.

  Zamek Książ od dawnych lat był miejscem spotkań arystokracji i centrum życia dworskiego. Mury zamku gościły takie osobistości jak: Izabele Czartoryską, Zygmunta Krasińskiego, cara Mikołaja I Romanowa, Winstona Churchilla i wiele innych. Dziś każdy może odwiedzić to miejsce. W zamku Książ czeka nas bardzo dużo atrakcji, począwszy od tradycyjnego zwiedzani, przez zwiedzanie nocne kończąc na zwiedzaniu podziemi. 

Ceny: Umiarkowane 
Godziny otwarcia bardzo zróżnicowane zalecamy sprawdzić je na oficjalnej stronie Zamku Książ

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin