facebook


Kopalnia węgla w Nowej Rudzie

  Podziemna trasa turystyczna kopalni węgla w Nowej Rudzie to doskonałe rozwiązanie na ciekawe i atrakcyjne spędzenie czasu dla dorosłych oraz dzieci. Zanim jednak zejdziemy pod ziemie na półtoragodzinny spacer, najpierw zapoznamy się z historią górnictwa oraz metodami pozyskania węgla kamiennego. To wszystko za sprawą muzeum bogatego w wiele unikalnych eksponatów. Zobaczymy również jak wyglądała praca górników na powierzchni ziemi m.in dzięki udostępnionej do zwiedzania oryginalnej dyspozytorni. Na szczególną pochwałę zasługuje personel kopalni składający się z byłych górników obecnie pełniących funkcje przewodników,  którzy w niezwykle ciekawy sposób opowiadają o pracy i życiu codziennym w kopalni węgla.

  Przemierzając chodniki kopalni, w których jeszcze kilka lat temu pozyskiwano węgiel możemy przyjrzeć się z bliska dawnym i współczesnym maszynom górniczym, a nawet poczuć na własnych rekach ciężar pracy górniczej. Z większych urządzeń zachowanych do dziś zobaczyć możemy kombajn węglowy i wrębiarkę. W kopalni ciekawostką jest przejażdżka kolejką podziemną służąca niegdyś transportowi górników na miejsce pracy. 

  Kopalnia wiedzy i kopalnia atrakcji", tak można jednym zdaniem określić Nowo Rudzką atrakcję turystyczną w pełni godną polecenia.

Ceny: Umiarkowane
Godziny otwarcia codziennie: od 10.00 do 16.00

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin