facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English

Kopalnia węgla w Nowej Rudzie

     Podziemna trasa turystyczna kopalni węgla w Nowej Rudzie to doskonałe rozwiązanie na ciekawe i atrakcyjne spędzenie czasu dla dorosłych oraz dzieci. Zanim jednak zejdziemy pod ziemie na półtoragodzinny spacer, najpierw zapoznamy się z historią górnictwa oraz metodami pozyskania węgla kamiennego. To wszystko za sprawą muzeum bogatego w wiele unikalnych eksponatów. Zobaczymy również jak wyglądała praca górników na powierzchni ziemi m.in dzięki udostępnionej do zwiedzania oryginalnej dyspozytorni. Na szczególna pochwałę zasługuje personel kopalni składający się z byłych górników obecnie pełniących funkcje przewodników,  którzy w niezwykle ciekawy sposób opowiadają o pracy i życiu codziennym kopalni węgla.

     Przemierzając chodniki kopalni, w których jeszcze kilka lat temu pozyskiwano węgiel możemy przyjrzeć się z bliska dawnym i współczesnym maszynom górniczym, a nawet poczuć na własnych rekach ciężar pracy górniczej. Z większych urządzeń zachowanych do dziś zobaczyć możemy kombajn węglowy i wrębiarkę. W kopalni ciekawostką jest przejażdżka kolejką podziemną służąca niegdyś transportowi górników na miejsce pracy. 

     "Kopalnia wiedzy i kopalnia atrakcji", tak można jednym zdaniem określić Nowo Rudzką atrakcję turystyczną w pełni godną polecenia.

Cena od 14 do 17 zł  (atrakcje specjalne płatne dodatkowo)
Godziny otwarcia codziennie: 
zimą od 9.00 do 16.00
latem od 9.00 do 16.00Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl