facebook


Wodospad Wilczki i zapora wodna Międzygórze

  Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Założony został 1958 roku i na dzień dzisiejszy zajmuje obszar około 2,5 hektara starego lasu porośniętego głównie bukowiną. 

  Rzeka wilczka zasila przytoczony wodospad który mierzy sobie 22 metrów wysokości będącym drugim co do wielkości wodospadem w Sudetach. Aby go obejrzeć będziemy musieli pokonać niewielki dystans krocząc po specjalnie przygotowanych ścieżkach prowadzących nas na taras widokowy oraz na mostek przebiegający nad kaskadą. Będziemy mogli podziać również wąski wąwóz, którego skalne ściany wznoszą się na wysokość 25m.

  Dzięki inwestycji rzędu 3 mln złotych od roku 2018 spacerowanie w tej okolicy stało się jeszcze bardziej przyjemne. Infrastruktura został zmordowana polepszając tym samym bezpieczeństwo w drodze na wodospad dzięki nowo wytoczonym urokliwym ścieżkom. Modernizacje przeszły nawierzchnie, schody, barierki i zostały zamontowane ławeczki. Każda pora roku w tym miejscu wygląda pięknie. Szum wody w połączeniu ze spokojem i kontaktem z naturą gwarantują odprężenie i relaks. 

  Podążając z biegiem strumienia napotkamy na swej drodze wzniesioną w XX wieku kamienną zaporę stanowiącą zbiornik przeciwpowodziowy. Dosyć imponujące gabaryty (29 m wysokości i ponad 100 długości niewątpliwie wywrą na nas wrażenie, które spotęguje spacer po metalowej kładce znajdującej się na szczycie zapory z której podziwiać możemy okoliczne plenery.

Cena: bezpłatne
Godziny otwarcia: całodobowo

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin