facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English

Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kłodzko

     Najobszernirjsze kolekcje w zbiorach Muzeum stanowią: zbiór cyny, numizmatów i zegarów śląskich z doby uprzemysłowienia na Dolnym Śląsku. Na szczególną uwagę zasługuje szkło unikatowe. Ponadto interesującym zbiorem literatury regionalnej dysponuje biblioteka naukowa, przekształcana w ośrodek wiedzy i informacji o regionie. Muzeum zaprasza nas na ekspozycje stałe zatytułowane: „Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i w I poł. XX wieku” i „Współczesne kłodzkie szkło artystyczne na tle tradycji szklarstwa ziemi kłodzkiej”. Dodatkowo zachęca nas do odwiedzin licznymi wystawami czasowymi poświeconymi w głównej mierze historii i sztuki ziemi kłodzkiej i Śląska. 

     W muzeum Ziemi Kłodzkiej są prowadzone także warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży często połączone z grami i zabawami. Na lekcjach możemy zapoznać się z technikami malowania na szkle, kaligrafii i iluminatorstwa, czy z zmiennym kanonem urody w dziejach na podstawie aktu. Dla najmłodszych przygotowano zabawę o poszukiwaniach Klucznika bądź podążaniem śladami skrzata Teosia. 

Cena: normalny 8 zł, ulgowy 6 zł, grupa pow. 10 osób 4 zł, rodzinny (rodzice z dziećmi) 18 zł. W niedziele wstęp na wystawy stałe za darmo, a na wystawy czasowe 4 zł.
Godziny otwarcia wtorek- niedziela 10:00-16:00


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl
Location
Weather
Themed attractions