facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English

Jaskinia Radochowska Radochów

     Odkryta stosunkowo niedawno bo w XVIII w jaskinia stała się żelaznym punktem wycieczek kuracjuszy odwiedzających pobliskie uzdrowisko Lądek Zdrój. Niestety w związku z brakiem opieki nad jaskinią w pierwszych latach po jej odkryciu, nacieki skalne w niej występujące zostały w znacznej mierze zniszczone. Korytarze Jaskini Radochowskiej mierzą 265m długości stawiając ją na drugiej pozycji pod względem wielkości jaskiń poznanych w Sudetach. 


     Do ciekawostek związanych z jaskinią należy fakt, iż grota była zamieszkana przez ludzi paleolitu. Odkryto tu także szczątki prehistorycznych zwierząt takich jak: niedźwiedzia jaskiniowego, hieny jaskiniowej, dzikiego konia, nosorożca włochatego. Obecnie stanowi zimowe schronienie dla licznych gatunków nietoperzy. Zamieszkują ja, także rzadkie gatunki zwierząt takie jak: białe i ślepe studniczki, pierwowije i prapierścienice jaskiniowe.


     Przygotowując się do eksploracji jaskini sugerujemy zaopatrzyć się w dobre buty (korytarze są błotniste o nierównym podłożu), a także ciepłą kurtkę ze względu na stałą niską temperaturę tu panującą (ok. 9° C). Przy drodze do jaskini zbudowany został parking i działa Winiarnia Radochowska, oferująca wina z różnych stron świata, w tym także wina z dolnośląskich winnic.

Cena:
12 zł (normalny) 10 zł (ulgowy dla młodzieży szkolnej, rencistów i emerytów).
Godziny otwarcia:
Codziennie od 10.00 do 18.00 od maja do końca października.


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl
Location
Weather
Themed attractions