facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English

Stronie i okolica

    Jest to miasteczko położone w Sudetach południowo-wschodnich w malowniczej dolinie otoczonej czterema pasmami górskimi od północy Góry Złote, od południowego wschodu Góry Bialskie, od południa Masyw Śnieżnika i od zachodu pasmo Krowiarek. Gmina znajduje się w pięknym krajobrazowo regionie i posiada wiele ciekawych miejsc. Dla ochrony naszych skarbów oraz górskiego pleneru utworzono tu Śnieżnicki Park Krajobrazowy oraz wiele rezerwatów np.:

- rezerwat przyrody Nowa Morawa,
- rezerwat przyrody Puszcza Śnieżnej Białki,
- rezerwat przyrody Jaskinia Niedźwiedzia,
- rezerwat przyrody Śnieżnik Kłodzki.

     Gmina Stronie Śląskie wraz z okolicznymi wsiami w dawnej krasie były znanym ośrodkiem przemysłu szklarskiego i górniczego stąd odnajdziemy na jej terenie pozostałości z dawnych lat w postaci szybów kopalnianych, wyrobisk bądź obiektów przemysłu hutniczego.

    Obecnie jedna z najbardziej zalesionych gmin w Polsce, jaką jest Stronie Śląskie rozwija się niemalże wyłącznie w kierunku turystyki i rekreacji. Dzięki licznym walorom przyrodniczym i  mnogim atrakcjom turystycznym z powodzeniem przyciąga turystów z całej Polski. Główną atrakcję stanowi tu Jaskinia Niedźwiedzia z niepowtarzalną szatą naciekową, zalew Stara Morawa czy ośrodek narciarski Czarna Góra.

    Ze względu na dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe organizowane są tu liczne imprezy sportowe np.  zakresu kolarstwa górskiego bądź górskich rajdów samochodowych.

     Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi atrakcjami turystycznymi jakie dla Państwa opisaliśmy i pogrupowaliśmy w 3 kategorie:


Na spacer  ( znajdujące się w bliskiej odległości od pensjonatu)
Na wycieczkę (znajdujące się w odległości do 10 km od Pensjonatu)
Wycieczka z dojazdem (oddalone od nas od 10 do maksymalnie 50 km)


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl
Location
Weather
Themed attractions