facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English

Czarna Góra

     Odwiedzając nasze piękne okolice żaden turysta nie powinien pominąć Czarnej Góry w swoich planach wędrówkowych. Szczyt wznosi się ponad powierzchnie morza na 1205 m i zimą stanowi główny ośrodek narciarski w okolicy. Jednak Czarna Góra także latem może wiele zaoferować. Na jej szczycie znajdziemy niewielką 14 m drewnianą wierzę widokową, z której rozpościerają się bajeczne widoki. Podziwiać możemy panoramę Stronie Śląskiego, w dali widać Lądek Zdrój, Śnieżnik, Góry Złote, Góry Bialskie, a przy dobrej widoczności można dostrzec nawet zarysy Karkonoszy.

     Istotną rzeczą, którą warto sobie uzmysłowić jest fakt, że osoby, które nie cechują się dobrą kondycją fizyczną np. osoby w podeszłym wieku, a nawet inwalidzi mogą zasmakować dreszczyku emocji związanego z turystyką górską. Mianowicie na szczyt Czarnej Góry można dostać się kolejką linową działającą całorocznie.

     Czarna Góra może być początkiem naszej wędrówki, lub punktem przelotowym, gdyż właśnie tędy przebiegają 2 bardzo popularne szlaki turystyczne Lądek Zdrój-Śnieżnik i Stronie Śląskie-Międzygórze. 

     Na wypadek gdybyśmy zbłądzili wędrując po okolicach cenną wskazówką mogącą się nam pomóc  odnaleźć w terenie jest fakt, iż na północnym stoku Czarnej Góry znajduje się maszt nadajnika telewizyjnego. Światła tego obiektu są dobrze widoczne z wielu kilometrów, stanowiąc dobry punkt orientacyjny.

 

START SZLAK
CZAS 
OPIS
Ze Stronia Śląskiego 4h Szlak przebiega w bliskim sąsiedztwie naszego pensjonatu. Podążając wzdłuż zielonych oznakowań będziemy wspinać się pod górę za plecami mając panoramę Stronia. W dalszej części podróży w głównej mierze wędrujemy leśnym duktem o zróżnicowanym poziomie trudności.
Z Międzygórza 3h Wyruszamy z wręcz bajecznego miasteczka alpejską dróżką. Jak sama nazwa wskazuje pierwsze kilometry trasy są bardzo strome wymagające ostrożności i kondycji fizycznej. Później jednak trasa biegnie spokojniej, aż do Przełęczy Puchaczówka. Jak już nacieszymy oczy pięknym widokiem z przełęczy pokonujemy ostatnie kilometry trasy, które także nie należą do najprostszych.
Z resortu Czarna Góra    15 min Wjazd kolejką linową trwa około 15 do 20 min, podczas których możemy w pełni relaksować się podziwianiem pienych widoków.

 


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl
Location
Weather
Themed attractions